HOME > Blogs > Hoe kies je de juiste LED-pixelafstand: P0.9, P1.2, P1.5, P1.8, P2, P2.5

Blogs

Bijgewerkt juli 14, 2026

Hoe kies je de juiste LED-pixelafstand: P0.9, P1.2, P1.5, P1.8, P2, P2.5

Inhoudsopgave 01 — Waarom pixelafstand het verkeerde uitgangspunt is 02 — De formule voor kijkafstand 03 — Pixelafstand versus schermgrootte versus resolutie 04 — Omgevingslicht, helderheid en omgeving 05 — Het werkelijke kostenverschil 06 — Pixelafstand afstemmen op de toepassing 07 — Vier projecten, vier beslissingen 08 — Veelgestelde vragen

DV

DOIT VISION Engineering Team

15 kerningenieurs · Shenzhen, China Laatst beoordeeld:

July 14, 2026

Hoe kies je de juiste LED-pixelafstand (P0.9, P1.2, P1.5, P1.8, P2, P2.5)? Richtlijn voor kijkafstand op basis van een formule. Snel antwoord — Besluitvormingskader
Kijkafstand eerst
  • → Minimale afstand (m) = pixelafstand (mm)
  • → Comfortabel bereik = toonhoogte × 2 tot × 3
  • → Dit is de allerbelangrijkste variabele
Milieu Tweede
  • → COB/MIP bij een omgevingslichtsterkte van meer dan 400 lux
  • → SMD is prima geschikt voor gecontroleerde binnenruimtes
  • → COB-contrast: 8,000:1 versus SMD 3,000:1
Budget Laatste
  • → P1.2 heeft 56% meer LED's/m² dan P1.5
  • → Upgraden van P1.5 → P1.2 = +30–50% kastkosten
  • → Als twee velden in aanmerking komen, kies dan het veld met de ruwste ondergrond.

01 — Waarom pixelafstand het verkeerde uitgangspunt is

Wacht even — Stel eerst deze vragen.

Als een klant vraagt: "Moeten we voor P1.2 of P1.5 kiezen?", beantwoorden de meeste integrators de vraag direct. Dat is de verkeerde aanpak.

Pixelafstand is een uitkomst, geen ingangssignaal. Het juiste uitgangspunt zijn altijd dezelfde drie vragen: Hoe ver zit het publiek van het scherm? Welke content wordt er getoond? Wat is het beschikbare budget in verhouding tot het schermoppervlak? Beantwoord die drie vragen, en de pixelafstand bepaalt zichzelf.

Het debat tussen P1.2 en P1.5 is reëel, maar het is pas relevant nadat de kijkgeometrie is vastgesteld. Een P1.5-scherm dat vanaf 4 meter wordt bekeken, geeft een hogere waargenomen resolutie dan een P1.2-scherm dat vanaf 2 meter wordt bekeken, omdat de kijker op 2 meter afstand binnen de minimale comfortabele kijkafstand voor beide schermhoeken valt. Dezelfde logica geldt aan de andere kant: een P2.0- of P2.5-ledscherm dat correct is gespecificeerd voor een kijkafstand van 10 meter of meer, presteert beter dan een P1.5-scherm dat te groot is gespecificeerd voor dezelfde ruimte en daardoor onderbegroot is.

Een verkeerde volgorde van deze stappen leidt ertoe dat projecten te gedetailleerd en te duur worden, of juist te weinig gedetailleerd met een zichtbare pixelstructuur, waarvoor de klant de integrator de schuld geeft.

Deze handleiding doorloopt het besluitvormingsproces in de juiste volgorde: eerst afstand, dan resolutie, dan milieu en als laatste budget.

02 — De formule voor de kijkafstand

Twee formules. Gebruik ze allebei.

Formule voor de minimale en comfortabele kijkafstand van een LED-display, weergegeven per pixelafstand (P0.9 tot P2.5).

De eerste is de regel van de minimale afstand – snel en betrouwbaar voor klantgesprekken:

Minimale kijkafstand (m) = Pixelafstand (mm) × 1

P1.5 betekent een minimale afstand van 1.5 meter. P2.5 betekent een minimale afstand van 2.5 meter. Op deze afstand zijn individuele pixels technisch gezien bij nauwkeurige inspectie zichtbaar, maar de afbeelding wordt als acceptabel beschouwd voor de meeste soorten content.

Het tweede aspect is het comfortabele kijkbereik – waar je het ontwerp daadwerkelijk op baseert:

Comfortabele kijkafstand (m) = Pixelafstand (mm) × 2 tot × 3

Gebruik ×2 voor statische, gedetailleerde content, zoals datadashboards, tekstrijke presentaties en monitoring in controlekamers . Gebruik ×3 voor video, motion graphics en algemene audiovisuele toepassingen waarbij kleine pixelverschillen minder opvallen.

Deze twee formules samen geven je een minimale drempelwaarde en een streefbereik – precies wat projectplanning vereist.

Omgevingslicht wordt gemeten in lux. Schermhelderheid wordt gemeten in nits (cd/m²).

pixel Pitch Minimale afstand (×1) Aanbevolen bereik (×2–×3) Typische Toepassing
P0.90.9m1.8m - 2.7mVP/XR studio's, uitzending
P1.21.2m2.4m - 3.6mControlekamers, directiekamers
P1.51.5m3.0m - 4.5mVergaderruimten, lobby's
P1.81.8m3.6m - 5.4mTrainingsruimtes, showrooms
P2.02.0m4.0m - 6.0mAuditoria, grote lobby's
P2.52.5m5.0m - 7.5mGrote auditoria, atriums
Praktische notitie

Deze cijfers gaan uit van gecontroleerde binnenverlichting. In omgevingen met veel omgevingslicht – zoals lobby's met daglicht en winkelruimtes – neemt de waargenomen scherpte af en komt de minimale afstand effectief dichterbij. Deze interactie wordt behandeld in paragraaf 04.

03 — Resolutiedriehoek

Pixelafstand versus schermgrootte versus resolutie

LED-pixelafstand, schermgrootte, native resolutie, driehoeksrelatiediagram voor integrators

De pixelafstand bepaalt hoeveel pixels er in een bepaald schermgebied passen. Bij een vaste schermgrootte verandert de native resolutie als de pixelafstand wordt aangepast, en dat heeft directe gevolgen voor de signaalbron, de contentproductie en de verwachtingen van de klant.

De Formule:

Horizontale pixels = Schermbreedte (mm) / Pixelafstand (mm)
Verticale pixels = Schermhoogte (mm) / Pixelafstand (mm)

Voor een scherm van 6 m × 3.375 m (standaard 16:9)

pixel Pitch Horizontaal × Verticaal Eigen resolutie Gelijk aan
P0.96667 × 3750~25 MPRuim boven de 4K.
P1.25000 × 2813~14 MPBoven 4K
P1.54000 × 2250~9 MP4K-klasse
P1.83333 × 1875~6 MPTussen 2K en 4K
P2.03000 × 1688~5 MPIets boven de 2K
P2.52400 × 1350~3.2 MPOnder 2K

Voor een kleinere vergaderruimte — 4m × 2.25m (16:9)

pixel Pitch Horizontaal × Verticaal Eigen resolutie Gelijk aan
P1.23333 × 1875~6 MPTussen 2K en 4K
P1.52667 × 1500~4 MPBijna 4K
P1.82222 × 1250~2.8 MPBoven 2K
P2.02000 × 1125~2.25 MPIets boven de 2K

De cruciale vraag is: welke signaalbron stuurt de klant nu eigenlijk naar de muur?

In de meeste AV-installaties van bedrijven is het antwoord een laptop, mediaspeler of videoconferentiesysteem – die allemaal maximaal 1080p of 4K uitvoeren. Een P1.2-wand van 6 x 3.375 meter heeft een native resolutie van ongeveer 5000 x 2813, wat hoger is dan 4K. Het opschalen van een 4K-bron om dat scherm te vullen werkt wel, maar het betekent dat de extra pixeldichtheid waarvoor u betaald heeft niet volledig wordt benut.

Dit is geen argument tegen P1.2. Het is een argument voor het begrijpen van wat je daadwerkelijk koopt. Bij onze projecten in Los Angeles – COB Pro P1.2-wanden variërend van 4x3m tot 6x2m – werd de keuze voor de pixeldichtheid bepaald door de kijkafstand, de vereisten voor de precisie van de content en de behoefte aan een native resolutie van bijna 2K voor commerciële reclame in high-definition. Op die afstanden levert P1.2 zichtbaar scherpere tekstweergave en fijnere beelddetails dan P1.5, ongeacht wat de resolutieberekeningen zeggen.

De resolutiedriehoek

De schermgrootte bepaalt het canvas. De pixelafstand bepaalt het aantal pixels. De signaalbron bepaalt hoeveel van dat aantal pixels wordt gebruikt. Lijn deze drie factoren uit voordat u ze specificeert.

04 — Milieuzaken

Omgevingslicht, helderheid en de interactie tussen pixelafstand en omgeving

Diagram ter vergelijking van het omgevingslichtreflectiecontrast tussen COB MIP en SMD LED-encapsulatie

De pixelafstand krijgt de meeste aandacht in specificatiebesprekingen. Omgevingslicht daarentegen zelden. Dat is in de praktijk vaak niet het geval.

De praktische realiteit is als volgt: een P1.5 COB-scherm in een goed gecontroleerde ruimte met een omgevingslichtsterkte van 200 lux levert een scherpere waargenomen beeldkwaliteit op dan een P1.2 SMD-scherm in een lobby met daglicht en een omgevingslichtsterkte van 800 lux. Het verschil in pixelafstand is reëel, maar het verschil in omgevingslicht is groter.

Waarom inkapselingstechnologie hier van belang is

COB- en MIP-inkapseling bedekken het gehele moduleoppervlak met een doorlopende hars- of epoxylaag, waardoor de zichtbare openingen tussen de pixels die kenmerkend zijn voor SMD-constructies, worden geëlimineerd. Deze openingen reflecteren omgevingslicht direct terug naar de kijker, waardoor het contrast afneemt en het beeld flets wordt. Bij veel omgevingslicht vereisen SMD-schermen een aanzienlijk hogere helderheid om dit te compenseren, wat de degradatie van de LED versnelt en het stroomverbruik verhoogt.

Bij COB-schermen absorbeert het zwarte harsoppervlak omgevingslicht in plaats van het te reflecteren. Daarom hebben COB-panelen doorgaans een contrastverhouding van 8,000:1 tot 12,000:1 bij omgevingslicht, vergeleken met 3,000:1 tot 5,000:1 voor vergelijkbare SMD-panelen in dezelfde omgeving. Dat verschil is waarneembaar op normale kijkafstand.

Helderheidseisen per omgeving

Omgevingslicht in lux. Schermhelderheid in nits (cd/m²).

Milieu Omgevingslicht (lux) Aanbevolen helderheid Compatibel toonhoogtebereik
Uitzending / VP-studio800-1200800–1200 netenP0.9 – P1.5 COB/MIP
Controle kamer300-500400–600 netenP1.2 - P1.5
Vergaderruimte (gecontroleerd)200-400300–500 netenP1.2 - P2.0
Bedrijfslobby (daglicht)500-1000600–1000 netenP1.5 - P2.5
Winkelruimte (gemengd)600-1200800–1500 netenP1.8 - P2.5
Trainingsruimte300-500300–500 netenP1.5 - P2.5
Opmerking over helderheidskalibratie

LED-schermen werken doorgaans op 30-50% van hun maximale helderheid om de levensduur van het paneel te verlengen. Controleer of de nominale helderheid van het scherm bij 50% output nog steeds voldoet aan de omgevingseisen – en niet alleen aan de piekspecificaties.

In ons Canadese project – een plafondmontage van 65 m² met een Brick P1.5-scherm – wilde de klant meeslepende 4K-content, waarbij kijkers van dichtbij naar boven keken. De plafondhoogte zorgde ervoor dat het scherm binnen het comfortabele kijkbereik van de P1.5 viel (3.0 m tot 4.5 m). Met een oppervlakte van 65 m² levert de P1.5 een native resolutie die ruim boven de 4K-klasse ligt, waardoor de P1.2 zowel qua resolutie als qua kosten overbodig is.

Voor plafondinstallaties geldt over het algemeen: P1.5 is de praktische limiet voor fijne hellingshoeken in de meeste ruimtes. Een uitzondering hierop vormen immersieve omgevingen met lage plafonds, waar de kijker zich opzettelijk dicht bij het oppervlak bevindt.

05 — Kostenanalyse

Het werkelijke kostenverschil tussen P1.2, P1.5, P2.0 en P2.5

De pixelafstand beïnvloedt de kosten op twee manieren: de aanschafprijs van de behuizing en de onderhoudskosten op lange termijn. Beide factoren zijn evenredig met de pixeldichtheid. Geen van beide relaties is lineair.

Waarom een ​​fijnere spoed meer kost

Een kleinere pixelafstand betekent meer LED's per vierkante meter. Een P1.2-paneel bevat ongeveer 69,444 pixels/m², vergeleken met 44,444 voor P1.5 en 25,000 voor P2.0. Dat is een toename van 56% in het aantal LED's van P1.5 naar P1.2 en een toename van 178% van P2.0 naar P1.2. Meer LED's betekent hogere componentkosten, nauwere productietoleranties, lagere opbrengstpercentages en complexere drivercircuits – factoren die allemaal doorwerken in de prijs van de behuizing.

Relatieve kostenindex (P2.0 = 1.0)

pixel Pitch Pixeldichtheid (pixels/m²) Relatieve kastkosten Relatieve onderhoudskosten
P0.9123,4573.5× – 4.5×Hoge
P1.269,4442.0× – 2.5×Gemiddeld hoog
P1.544,4441.4× – 1.7×Medium
P1.830,8641.2× – 1.4×Gemiddeld laag
P2.025,0001.0× (basislijn)Laag
P2.516,0000.75× – 0.85×Laag

Relatieve indexen voor budgetplanning. De werkelijke prijzen variëren afhankelijk van het type behuizing, de constructie van de kast en het ordervolume.

De vraag over de upgradekosten

Een veelgestelde vraag van klanten: "Hoeveel meer kost het om van P1.5 naar P1.2 te gaan?" Voor een typische installatie van 20 m² vertegenwoordigt een upgrade van P1.5 naar P1.2 een kostenstijging van ongeveer 30-50% aan de behuizing, nog voordat er wijzigingen in de constructie of de controller nodig zijn. Voor een installatie van 65 m² – ons plafondproject in Canada – wordt dat verschil een aanzienlijke kostenpost. In dat project werd P1.5 niet gekozen als compromis, maar als een weloverwogen beslissing: de native resolutie op die schaal overtrof al 4K, en de kijkgeometrie bevestigde de keuze voor de pixelafstand.

De onderhoudskosten schalen mee met het aantal pixels.

Elke LED is een potentieel defect. Een P1.2-paneel heeft 56% meer defectpunten per m² dan een P1.5-paneel. Voor vaste installaties met toegang vanaf de voorzijde is dit beheersbaar. Voor plafondmontage of installaties met alleen toegang vanaf de achterzijde brengt elke onderhoudsbeurt hogere arbeidskosten met zich mee, wat betekent dat het verschil in totale eigendomskosten (TCO) op de lange termijn tussen P1.2 en P1.5 groter is dan het prijsverschil van de behuizing doet vermoeden.

P2.0 en P2.5 in budgetgevoelige markten

P2.0- en P2.5-ledschermen nemen een aparte positie in die in discussies over fijne pixelafstanden vaak over het hoofd wordt gezien. In markten in Zuidoost-Azië, het Midden-Oosten, Afrika en Latijns-Amerika – waar de arbeidskosten lager liggen en projectbudgetten beperkter zijn – vormen P2.0- en P2.5-SMD-modules in combinatie met frameloze, lasvrije montagestructuren de dominante installatiemethode voor vaste displays binnenshuis. Dit is geen compromis. Het is een correct ontworpen oplossing voor omgevingen waar de kijkafstand meer dan 6 meter bedraagt, de contentvereisten beperkt zijn tot tekst en standaardvideo, en waar onderhoud op lange termijn door lokaal personeel wordt verzorgd.

De economische factoren worden bepaald door de productieomvang. P2.0- en P2.5-SMD-modules worden op grote schaal geproduceerd voor de Chinese binnenlandse markt, die voornamelijk bestaat uit kerken, scholen, overheidsgebouwen en gemeenschapscentra. Deze grote productievolumes zorgen ervoor dat de moduleprijzen laag blijven en de toeleveringsketens betrouwbaar zijn.

Tot slot

Als de kijkafstand comfortabel is voor P1.5, levert een upgrade naar P1.2 steeds minder visuele meerwaarde op, terwijl de initiële kosten en de onderhoudskosten op de lange termijn toenemen. Upgrade naar P1.2 wanneer de geometrie dit vereist, niet als standaard premium optie. En als de kijkafstand, het type content en het budget allemaal wijzen op P2.0 of P2.5, geef dit dan dienovereenkomstig aan zonder het als een downgrade te beschouwen.

06 — Beslissingstabel

Pixelafstand afstemmen op toepassing: 12 scenario's

Hoe deze tabel te lezen: begin met de kijkafstand. Als de typische kijkpositie van het publiek binnen het aanbevolen bereik voor een bepaalde pixelafstand valt, is die pixelafstand technisch geschikt. Controleer de omgevingsverlichting: als de omgeving een hoge lichtsterkte heeft, kies dan voor COB of MIP, ongeacht de pixelafstand. Houd vervolgens rekening met het budget: als twee pixelafstanden technisch geschikt zijn, is de grovere pixelafstand de juiste technische keuze, tenzij specifieke inhoud of klantvereisten de fijnere optie rechtvaardigen.

Hoe kies je de juiste LED-pixelafstand (P0.9, P1.2, P1.5, P1.8, P2, P2.5)? Richtlijn voor kijkafstand op basis van een formule.
Toepassing Typische kijkafstand Omgevingslicht Aanbevolen toonhoogte Minimale schermgrootte voor 2K Notes
VP / XR studio1.5m - 3m800–1200 luxP0.9 – P1.2 COB1.8 m × 1.0 mVerversingsfrequentie ≥7680Hz voor cameraopnamen
Uitzendstudio2m - 4m600–1000 luxP1.2 – P1.5 COB2.4 m × 1.35 mKleurnauwkeurigheid cruciaal; alleen COB/MIP
Controle kamer2m - 4m300–500 luxP1.2 - P1.52.4 m × 1.35 m24/7-bedrijf; toegang via de voorzijde heeft de voorkeur.
Directiekamer / directie2.5m - 4m200–400 luxP1.2 - P1.52.4 m × 1.35 mVervangt vaak LCD-videowalls
Vergaderruimte3m - 5m200–400 luxP1.5 - P1.83.0 m × 1.69 mP1.5 voldoende voor de meeste zakelijke AV
Trainingsruimte3m - 6m300–500 luxP1.5 - P2.03.0 m × 1.69 mGroot publiek, verschillende zitafstanden.
Winkelshowroom2m - 5m600–1200 luxP1.8 - P2.5-Helderheid heeft prioriteit boven pixeldichtheid.
Bedrijfslobby4m - 8m500–1000 luxP2.0 - P2.5-Hoge omgevingslichtsterkte; significant voordeel van COB
gehoorzaal6m - 15m100–300 luxP2.0 - P2.54.0 m × 2.25 mKijkafstandsselectie
huis van aanbidding8m - 20m200–500 luxP2.0 - P2.5-Tekst en video; geschikt voor SMD; veelvoorkomende montage van modules aan de muur.
PlafondmontagePlafondhoogte afhankelijkControlledP1.5 - P2.0-Toegang voor onderhoud is de belangrijkste beperking.
Verhuur voor evenementen/tournees4m - 12mVeranderlijkP2.0 - P3.9-Prioriteit voor gewicht en installatiesnelheid
Installaties met gemengde afstanden

Als sommige kijkers zich op 2 meter afstand bevinden en anderen op 6 meter afstand in dezelfde ruimte, ontwerp dan voor de kijker die het dichtstbij zit – die ziet immers eerst de pixelstructuur. Een P1.5-wand die werkt voor een kijker op de eerste rij op 2.5 meter afstand, werkt altijd ook voor een kijker op de achterste rij op 6 meter afstand. Het omgekeerde is niet waar.

07 — Echte projecten

Vier projecten, vier beslissingen

Elk project illustreert een andere besluitvormingslogica — soms rechtvaardigt het een hogere specificatie, soms bevestigt het waarom een ​​grovere afwerking de juiste keuze was.

DOIT VISION P0.9 COB Pro direct-corner studio LED-installatie in New Jersey, 33 vierkante meter
DOIT VISION P1.5 Brick Series plafondgemonteerd 4K LED-scherm installatie Canada 65 vierkante meter
DOIT VISION P2.5 SMD LED-display voor kerkpodiuminstallatie in Zuid-Korea, gebedshuis.
Installatie van een commercieel LED-scherm met DOIT VISION P1.2 COB Pro-display in Los Angeles voor reclamedoeleinden.
project 1
New Jersey — 33m² P0.9 COB Pro, Direct-Corner

Een professioneel videoproductiebedrijf. Totale oppervlakte 33m², COB Pro P0.9, directe hoekconfiguratie. Ze wisten precies wat ze besteld hadden.

  • Zichtafstand minder dan 1 meter op de dichtstbijzijnde positie.
  • P0.9 was de minimaal technisch geschikte optie.
  • COB vereist voor weerstand tegen mechanische spanning in de hoek
  • Resultaat: meeslepende content, geen zichtbare pixelstructuur
project 2
Los Angeles — Meerdere COB Pro P1.2, diverse verhoudingen

Commerciële reclamedisplays in openbare ruimtes, variërend van 4x3 meter tot 6x2 meter. Het algemene publiek kan het oppervlak benaderen en aanraken.

  • Een native resolutie van bijna 2K voor commerciële HD-content.
  • Risico op contact met het publiek → COB is de enige haalbare optie
  • P1.5 zou van dichtbij zichtbaar zachter zijn geweest.
  • Resultaat: Duurzaam, bijna 2K-resolutie, meerdere beeldverhoudingen
project 3
Canada — 65m² P1.5 Baksteenserie, Plafondmontage

Grootformaat plafondinstallatie, meeslepende 4K-ervaring, kijkers kijken van dichtbij omhoog.

  • 65m² P1.5 overtreft de native 4K-resolutie.
  • P1.2 zou extra kosten met zich meebrengen zonder visueel voordeel.
  • Correct budgetpunt gehandhaafd, vereiste van 4K
  • Resultaat: 4K voor de juiste prijs — geen compromis.
project 4
Zuid-Korea — Dubbele 6×4m P2.5 SMD, gebedshuis

Twee schermen aan weerszijden van het podium, totaal 48 m². Standaard SMD, directe module-op-wand installatie zonder behuizing.

  • Kijkafstand van 12 meter (ruim boven de P2.5-drempel)
  • SMD-lamp geschikt voor een kerkomgeving met een lichtsterkte van 200-400 lux.
  • COB zou een ongerechtvaardigde kostenpost zijn geweest bij 12 miljoen.
  • Resultaat: Duidelijke tekst en video voor 30% minder dan de kosten van een kast.
Heeft u hulp nodig bij het bepalen van de juiste pixelafstand voor uw project?

Stuur ons de afmetingen van de ruimte, de kijkafstand en de toepassing. We bevestigen de mogelijkheden en sturen u binnen één werkdag een offerte.

Vraag een pitchconsultatie aan →

FAQ

Onder gecontroleerde omstandigheden met statische, gedetailleerde content — fijne tekst, datatabellen, contrastrijke afbeeldingen — kunnen de meeste mensen het verschil waarnemen tot een afstand van ongeveer 3 meter. Voorbij 3 meter wordt het verschil onder normale omstandigheden marginaal. Bij video en bewegende beelden is het waarneembare verschil voor de meeste mensen minder dan 2 meter. Als uw primaire kijkpositie zich op meer dan 3 meter afstand bevindt, is de verbetering van P1.5 naar P1.2 waarschijnlijk niet merkbaar voor de eindgebruiker.

Zelden. P0.9 is de juiste keuze wanneer de kijkafstand consistent minder dan 1 meter is, wanneer de toepassing immersieve of bijna-aanraakcontent betreft, of wanneer de klant specifieke professionele eisen heeft – zoals in ons project voor de VP-studio in New Jersey. Voor een standaard vergaderruimte waar de dichtstbijzijnde kijker op 2.5 meter of meer van het scherm zit, biedt P0.9 geen merkbaar voordeel ten opzichte van P1.2 en is het 3.5 tot 4.5 keer duurder dan P2.0. Kies ervoor wanneer de geometrie dit vereist, niet als een prestige-optie.

Begin met de plafondhoogte. Meet de verticale afstand van het schermoppervlak tot ooghoogte van de kijker. Pas de ×1-regel toe voor de minimale drempelwaarde en ×2-×3 voor een comfortabel bereik. In de meeste commerciële plafondinstallaties bevindt de kijker zich op 3 tot 6 meter van het schermoppervlak, waardoor P1.5-P2.0 binnen het geschikte bereik valt. P1.5 is de praktische limiet voor fijne pixelafstanden in de meeste plafondtoepassingen. Fijnere pixelafstanden brengen extra kosten en onderhoudscomplexiteit met zich mee, zonder visueel voordeel bij normale hoogtes. Uitzondering: immersieve omgevingen met lage plafonds waar de kijker zich opzettelijk dichtbij bevindt.

Gebruik de pixeldichtheidsverhouding direct. P1.2 heeft 56% meer LED's per vierkante meter dan P1.5. Elke LED kost geld om te produceren, installeren en onderhouden. Koppel dit vervolgens aan de kijkafstand: "Op uw kijkafstand van X meter kan uw oog de extra pixels die P1.2 biedt ten opzichte van P1.5 niet onderscheiden. U betaalt voor een resolutie die fysiek onzichtbaar is vanaf de plek waar uw publiek zit." Als de klant toch P1.2 wil, is dat een geldige keuze, maar dan wel op basis van accurate informatie en niet vanuit de aanname dat een fijnere pixelafstand altijd beter is.

Ja, op twee manieren. Ten eerste geven verhuurschermen prioriteit aan gewicht, installatiesnelheid en structurele duurzaamheid boven pixeldichtheid — een P2.0- of P2.5-verhuurkast die in vier uur kan worden opgezet, heeft een hogere operationele waarde dan een P1.2-kast die zorgvuldige behandeling en een langere uitlijntijd vereist. Ten tweede zijn de kijkafstanden bij verhuurschermen doorgaans groter — het publiek bij evenementen bevindt zich zelden dichter dan 4-6 meter van het scherm, waardoor P2.0-P3.9-schermen geschikt zijn voor de meeste live-evenementen. Verhuurpanelen met een fijne pixelafstand (P1.5 en lager) zijn niche: bedrijfsevenementen met presentaties op korte afstand, achtergronden voor uitzendingen, virtuele producties. Geen algemeen verhuurassortiment.

Dit hangt af van de schermgrootte, niet alleen van de pixelafstand. Op een scherm van 4 x 2.25 meter levert P1.5 een native resolutie van ongeveer 2667 x 1500 pixels – bijna 4K, maar niet helemaal. P1.2 geeft bij dezelfde afmetingen een resolutie van ongeveer 3333 x 1875 pixels, wat tussen 2K en 4K in ligt. Geen van beide bereikt echte 4K (3840 x 2160) bij die schermgrootte. Om native 4K te bereiken met een LED-wand , heb je een groter scherm nodig (ongeveer 5.76 m x 3.24 m bij P1.5) of een fijnere pixelafstand (P0.9 bij 3.46 m x 1.94 m). Als je signaalbron 2K is en je scherm minder dan 5 meter breed is, is P1.5 de juiste keuze. Upgraden naar P1.2 om "4K te krijgen" op een scherm van 4 meter is een specificatiefout – de berekeningen ondersteunen dit niet.

Bij een identieke pixelafstand levert COB een hoger waargenomen contrast en een uniformer oppervlak onder omgevingslicht. Het zwarte harsoppervlak absorbeert omgevingslicht in plaats van het te reflecteren — contrastverhoudingen van 8,000:1–12,000:1 onder omgevingslicht, tegenover 3,000:1–5,000:1 voor equivalente SMD in dezelfde omgeving. Dit is het meest zichtbaar in scenario's met gemengde content: wanneer een scherm tegelijkertijd zowel heldere witte als donkere gebieden weergeeft, behoudt COB de schaduwdetails die bij SMD onder omgevingslicht vervagen. In omgevingen met een lichtsterkte van meer dan 400 lux presteert COB-encapsulatie bij elke pixelafstand beter dan SMD bij een fijnere pixelafstand wat betreft waargenomen beeldkwaliteit.

Naast een standaard wandmontage zijn er vier aandachtspunten. Gewicht van de behuizing: fijnmazige behuizingen zijn zwaarder – controleer of de plafondconstructie het volledige gewicht van de installatie kan dragen met een veiligheidsfactor van minimaal 3×. Thermisch beheer: warmte stijgt op en plafondgemonteerde displays houden warmte vast tegen het montageoppervlak – controleer of het thermische ontwerp van de behuizing geschikt is voor continu gebruik bij verminderde luchtstroom. Toegang voor onderhoud: elke onderhoudsbeurt vereist hoogwerkapparatuur – specificeer onderhoudskasten met toegang aan de voorzijde en ontwerp de lay-out zo dat individuele kasten kunnen worden verwijderd zonder aangrenzende units te verstoren. Kijkhoek: plafondinstallaties worden van onderaf onder een hoek bekeken – controleer of de verticale kijkhoek van het scherm het volledige bereik van kijkposities dekt, met name in de buurt van de randen van de ruimte.

Breng ons de korte samenvatting

Start je project.

Een tekening, een foto van de locatie of een eerste idee. Vertel ons wat u van plan bent en werk de details uit met ons engineeringteam.

We gebruiken deze gegevens om op uw project te reageren. Privacyverklaring.